Jdi na obsah Jdi na menu

Síla domácích zvířat

Nový překvapující vědecký výzkum představený v Glasgow na 10.. Mezinárodní konferenci o vztahů člověka zvířete (6. - 9. Říjen) odhaluje dalekosáhlý Prinos domácích zvířat na člověka - od majitelů domácích zvířat Na celém světe, kteří chodí k lékaři ročně méně, až po školní děti z Velké Británie, Které jsou méně nemocné .

KAM NECHODÍ DOMÁCÍ ZVÍŘÁTKO, CHODÍ DOKTOR
Provedené průzkumy ve velkém měřítku na více neľ 11 000 Australanech, Číňanech Němcích dokazují, ze se majitelé domácích zvířátek tesi lepšímu zdraví. Za dobutamin peti let navštívili majitelé domácích zvířat o 15 - 20% méně Často lékaře za rok neľ osoby nevlastnící žádné domácí zvíře1.

Výsledky ukázaly, že pro nejzdravější skupinou, tj.. ti, kteří navštívili lékaře nejméně často, jsou lidé, kteří neustálé vlastní domácí mazlíčky. Další nejzdravější skupinou jsou ti, kteří si pořídili domácí zvíře v průběhu studie, ale předtím žádné ještě neměli. Nejméně zdravou skupinou byli lidé, kteří domácí zvíře nikdy nevlastnili, nebo už nevlastnili.

Méně nemocí u dětí vlastnících domácí zvířátko
Dr. června McNicholas, psycholožka zdraví, představila výsledky studie, když  zkoumala 256 dětí ve věku pět až jedenáct let na třech školách v Anglii Skotsku.

Klíčová zjištění jsou:

  • Absence z důvodu nemoci byly výrazně nižší u dětí vlastnících domácí zvířata.

  • Docházka dětí v přípravných třídách byla o 18% lepší než docházka dětí nevlastnících domácí zvířata, docházka dětí z prvních tříd byla o 13% lepší.

  • Docházka dětí vlastnících domácí zvířata se rovnala třem týdnům školy navic ve srovnání s dětmi z rodin nevlastnících domácí zvířata (děti ve věku pět až sedm let).


Děti, kteří žijí se psy mají vyšší imunitu.

Věřili by jste, že pes v domácnosti může být dětskému zdraví prospěšný?
Děti, které vyrůstají s pejskem jen zřídka trpí alergiemi, astmatem a ekzémy.Pejsci podle expertů z Institutu epidemiologie při Heimboltzově centru posilují imunitu děti.
Studie odborníků zahrnula do svého výzkumu tři tisíce dětí od narození do 6ti let. Z krevních testů vyplynulo, že děcka, která žila v domácnosti s pejskem, jsou méně ohrožena alergiemi, (přecitlivost vůči vdechovaným alergenům, které vyvolává astma, záněty nosohltanu, ekzémy). Tím, že dítě žije vedle pejska je velmi časně stimulován a posílen, takže je odolnější vůči vzniku alergiím a nedochází ke vzniku přecitlivosti vůči samotným psům. 
Publikace v odb. časopise Europen Respiratory Journa

KOČKY ROZVESELUJÍ DĚTI A STARŠÍ OSOBY.

Studie provedena na 500 majitelích koček ve stáří nad 55 let,
provedená svazem na ochranu koček, odhalila:

  •  82% osob se domnívá, že pro jim kočka pomohla překonat pocity stresu

  •  62% dotázaných tvrdí, že jim kočka pomohla překonat pocity osamění

  • 75% dotázaných někdy raději sdílelo své pocity se svou kočkou, než s partnerem nebo svým přítelem.

Tentýž průzkum se zaměřil take na 100 mladých majitelů koček ve věku pod 13 let:

  • 80% řeklo, že pro jim kočka pomohla vycházet Lepe se svou rodinou přáteli

  • 81% sdělilo, ze by raději povídali si o svých pocitech se svou kočkou, než s maminkou, tatínkem nebo přítelem

  • 87% dětí považují Svou Kočků za "blízkého přítele".

Jiná studie se zaměřila na 100 osob ve věku 20 až 40 let potvrdila, že tolerance ke kočkám může přesáhnout toleranci vůči lidským vztahům:

Téměř polovina respondentů spalo lepe se svou kočkou v posteli než se svým partnerem!
60% uvedlo, ze by tolerovali zápach z tlamy Své kočky, ale ne svého partnera.
55% by tolerovalo, kdyby Jejich kočka přes noc přetahovala na sebe přikrývky, ale netolerovali by se u partnera.


Domácí zvířata bráni vězňům dopoštět se přestupků
Výsledky projektu čokl (pozitivní příležitosti, očividná změna se psy) zdůraznila terapeutickou moc psa ukázala, že pro 100% mladých delikventů, kteří se podrobili programu psí terapie, se nevrátilo do nápravného systému.

Problémová mládež, když prokazovala problémy s chováním jako ztrátu kontroly, odpor k autoritám, špatné sociální způsoby, byla dána do kontaktu s problémovými psy, aby se navzájem od sebe naučili přijatelnému chování. Výsledky poskytují slibné závěry s ohledem na schopnost psů naučit problémovou mládež zodpovědnosti, trpělivosti, soucitu a pozitivní pracovní etice.

Profesor Dennis C. Turner, prezident IAHAIO, řekl: "V posledních 10 letech se konference pořádané IAHAIO každé tři roky staly celosvětově nejdůležitějším setkáním pro sdělování posledních výsledků výzkumů a inovací programu. Je to živý kanál předávající výsledky vývoje v oblasti vztahů člověka a zvířete vědecké / lékařské zdravotnické obci, jakož i široké veřejnosti prostřednictvím  médií.

Kvalita výzkumu přínosu společenských zvířat na naše zdraví pohodu Následné hodnocení terapeutických výchovných programů bezpochyby dosáhli standardu, kterého si ceni i jiné zavedené disciplíny.
Zdroj: ČTK

Obrazek


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář