Jdi na obsah Jdi na menu

                                       Kocourek Macíček

Obrazekje britský modrý kocour. Ve správném venkovském domě má být kočka, takže jsem si chtěla splnit svůj sen a pořídila si kocourka, kterého mám od 8mi týdnů jeho života. Je to mazlík, velký kliďas,ale jinak malí ďáblík. S pudlíky se snáší velmi dobře a dokonce je velký kamarád i se štěnětem rhodéského redgebacka mého syna.

Obrazek

Oblíbené pózy našeho Macíčka

Obrazek


Obrazek


 

MAJITELÉ KOČEK MÍVAJÍ ZDRAVĚJŠÍ SRDCE

Chovat doma kočku prospívá nejen duši, ale i srdci, uvádí američtí vědci v nejnovější studii. U majitelů koček podle nich existuje nižší riziko úmrtí na srdeční záchvat než u ostatních lidí.

Na vzorku téměř 4500 dospělých se údajně ukázalo, že vlastnictví kočky představuje o 40 procent nižší riziko výskytu smrtelného srdečního záchvatu. Z toho vědci podle serveru BBC News vyvozují, že přítomnost kočky v domácnosti může snižovat pocity stresu a úzkosti, a tak chránit jejího majitele před kardiovaskulárními chorobami. Výsledky výzkumu byly publikovány na mezinárodní vědecké konferenci. 
Podle této studie, vedené profesorem Adnanem Qureshim z Minnesotské univerzity, zemřelo v jejím průběhu na srdeční záchvat asi 3,4 procenta majitelů koček ve srovnání s 5,8 procenty těch, kteří je nevlastní.
Prospěch z přítomnosti kočky mají prý dokonce i lidé, kteří ji vlastní po krátký čas, vyplynulo z výsledků. Autoři studie však varovali před impulzivními nákupy koček. Podle nich rozhodně mají tato zvířata uklidňující účinek, ale není úplně jasné, zda typ lidí, kteří si je pořizují, se i jinak nechová méně rizikově, pokud jde o kardiovaskulární choroby. 

Zdroj: ČTK

Jak kočký léčí.

Ve starověkém Egyptě je neuctívali jen díky jejich kráse a schopnosti lovit myši. Vysoké postavení koček vycházelo ze schopnosti podporovat lékaře a léčitele. Pokud byl někdo nemocný, očistily jej od nevyvážené a špatné energie. Ostatně takto lidi léčí dodnes !!!

Kočky jsou univerzálními léčiteli, pokud ovšem své páníčky milují nebo jsme jim sympatičtí. Kočka si totiž sama vybírá, koho bude léčit, a koho ani omylem. Stejně jako absolutně pozitivně a léčivě dokáží kočky zapůsobit také negativně, škodlivě - kdo ví, jak se jim tohle daří, ale opravdu jsou touto prazvláštní schopností obdařeny. Nejsme-li jim po chuti, dokážou nám to dát náležitě znát - ba co víc, přilepit na nás smůlu a neštěstí. Budeme vycházet z předpokladu, že jsme se kočce, kterou máme k terapii k dispozici, zalíbili. Pak je vždy vhodné micku přimět, aby si uvolněně usedla na náš klín - nikdy kočku nenutíme násilím. Pokud nám na klíně sama setrvá, její napětí (kočka je neustále ve střehu, neustále sleduje své okolí a případný útok nepřítele) musí povolit, to je vždy znamení toho, že se kočka přestala obávat a začala nám důvěřovat. Naprosto ideální znamení její důvěry v nás je její předení. Jakmile začne kočka příst, máme vyhráno. Pak už stačí jen zabořit své ruce do jejího kožíšku a hladit ji. Jemně a něžně. Někteří vědci se přiklánějí k názoru, že tímto hlazením kočičího kožíšku vzniká statická elektřina a možná ještě cosi víc, co zatím neumíme změřit ani stanovit a co působí na lidský organismus velmi pozitivně. Hlazení kočky a kontakt s ní působí nejen na všechny psychické problémy, ale jsou známy vynikající úspěchy této terapie u autistů (lidí extrémně uzavřených) a také u těch, kdo mají problémy s klouby, s revmatismem, se srdečním rytmem, s krevním tlakem a s poraněním nebo s horečnatým onemocněním.