Jdi na obsah Jdi na menu

038.jpg 

Moje psí rodina a jak jsem se dostala k mé psí smečce.

Celý život jsem měla ráda kočky a trpasličí pudlíky, (můj manžel říkával, že pudl je kočkopes), možná proto jsem nakonec zvolila chov pudlů. Ale v jednom se přeci jenom od kočiček liší, svou vrozenou inteligencí. U nich není problém je něco naučit, jde to velice lehce, možná i tím, že se rádi předvádí a v psí inteligenci jsou na 2. místě. Takže výcvik pudla trvá velmi krátce. Moje pudlička Kačenka, ta se za odpoledne naučila na př.. proskakovat kruhy, tancovat, běžné povely to trvalo stejně. Její dcera, na kterou jsem už neměla tolik času, tak ta se učila od matky, uměla to samé co předváděla Kačenka. Ty 2 pudlinky jsem měla ještě když jsem pracovala, Kačenka byla aprikot trpasličí pudlička. Ve dvou letech se jí narodila štěňátka a tak jsme si nechali černou fenečku Nelinku. Tatínek štěňátek byl černý pudl trpasličí.

Já jsem v roce 1998 šla do penze začala jsem se zajímat o chov pudlíků trošku blíž, hlavně povahové rozdíly v barvách pudlů, zdravotní problémy pudlů a hlavně vše co se týkalo chovu. Potom jsem bohužel ovdověla a vzápětí mi přítelkyně přivezla 5 smutných pudliček po paní, která zemřela na embolii a tak bylo 7 pudliček. Všech 5 bylo s PP.

Bohužel v 9ti letech zemřela Kačenka a v roce 2005 její dcera. Já jsem si postupně opatřila do chovu ještě dvě stříbrné fenečky s PP. Když má fenečka pouze jednou štěňátka, tak to bohužel neznamená, že nemocem, jako je zánět dělohy či nádory na cecíkách, nedojde. I u pejsků vítězí příroda proto má rozmnožovací pud vliv na zdravotní stav feny. Tak jsem si postupně pořídila rovněž pejsky s PP. Jeden pejsek je apricot, druhý stříbrný.

Se svou psí smečkou si zpestřujeme život občasným narozením štěňátek, sice bez PP, ale hlavně zdravá a jsou dostupná i finančné. Přešla jsem na krmení syrovým mase - BARF. Mám asi štěstí, ale moje psí smečka zná vetrináře pouze při očkování, nebo při stahování zubního kamene.

V únoru 2009 jsme se přestěhovali z Prahy na venkov, do Dlouhopolska poblíž Poděbrad, aby moje psí smečka měla větší pohodlí. Mají svoji místnost s podlahovým vytápěním, velký dvůr se zatrávněnými pruhy. Mohou si hrát venku, kdy se jim zachce.

Začátkem dubna 2009 jsme dostali do naší psí rodiny 3 mladé fenečky od pána, který se stěhoval a nemohl si je vzít ssebou. 2 Byly nakryté, z toho jedna stříbrná - Kikina - měla 2 černá štěňátka, které jsou už u svých nových paniček. 1 meruňková fenečka Linda měla poprvé štěňátka a byla to opravdu velká nadílka - bylo jich sedm, ta už jsou rovněž u nových páníčků. Ta třetí se jmenuje Kačenka.

Nakonec tu ještě musím napsat jednu otázku, kterou má na svém webu paní Hanka.
Tato otázka: Proč si lidé neváží zvířat, jejich lásky a oddanosti? nejvíce vystihuje dnešní postavení některých lidí k pejskům.

Mě hlavně pejsci pomohli když jsem ovdověla a potom jsem zažila ještě další hodně smutné chvíle.
Je to právě pes, který bude stát za vámi i když se na vás všichni ostatní vykašlou, právě pes se k vám přitulí, když je vám nejhůř, je to právě on, kdo vás nadšeně vítá i když jste pryč jen pár minut a i kdyby jste mu sebevíc ublížili, on se zase vždy rád vrátí.....
Pes nezná faleš, nadávky, nenávist ani lež. Proto je právě on můj nejlepší přítel.

 

175.gif 

       

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

AngelBogma - society for family health

31. 3. 2021 23:02

the latest nigeria news https://www.fmohconnect.gov.ng/iss-dqa.html

AngelBogma - river state news

27. 3. 2021 15:28

today nigeria latest news https://www.fmohconnect.gov.ng/platforms.html

Alena Jaklová - Prosba

17. 3. 2021 16:29

Milá paní Semerádová,
přečetla jsem si Vaše texty, hodně toho tedy o Vás i o Vašich pudlících vím. Žiju sama a také bych si moc přála psího kamaráda. Mám šanci, že si u Vás budu moci koupit štěňátko? Toye nebo trpasličího pudla, na tom nezáleží. Můžete mi prosím odepsat (jaklova@ff.jcu.cz)?
Děkuji Vám.
Srdečně Vás zdravím
Alena Jaklová

Zlata S. - Pudl trpasličí

31. 8. 2020 10:42

Dobrý den, měla bych na vás velkou prosbu, naše 14 ti letá psí slečna nám už stárne a přemýšlím, že bych jí pořídila stejnou kamarádku, která by jí mohla ještě povzbudit k životu. Tak bych se chtěla zeptat, jestli náhodou nebudete mít v dohledné době štěňátka. Chceme zase určitě fenečku, pro její úžasnou povahu a věrnost. Naší holčičku milujeme a nová holčička by byla zase náš miláček. Mohla bych tedy poprosit o info na email zlata.steinerová@seznam.cz.
Předem moc děkuji za odpověď.
S pozdravem Steinerová Zlata

lepsova@spsnome.cz - pudl toy

8. 8. 2015 13:28

Dobrý den,
prosím, nevíte, kdo by prodával štěňátko pudl toy stříbrný fenečku? Před měsícem mi umřela fenečka toy Elinka a nemohu sehnat žádné nové takové štěnátko. Moc nám chybí.
Děkuiji za odpověď a zdravím
Blanka Lepšová

Zdeněk Koudelka - CORINKA II

9. 9. 2013 19:28

Dobrý a krásný den a týden a měsíc atd., vážená paní Semerádová. Přesto, že jsem Vám osobně psal na Vaše e-mailové stránky, dovoluji si i touto cestou ještě jednou Vám poděkovat za naše "Vaše" miminko, dnes již 7mi měsíční Corinku II, která po smrti naší první Corinky nám nahradila a nahrazuje vše, co jsme dříve ztratili. Pokud se považuji v sokromém životě za ateistu, v životě s naší Corinkou je tomu naopak. Věřím (v našm případě) v psí reinkarnaci, protože Corinka II je věrnou kopií té první. Pokud mi bude někdo namítat, že tak to nemá být, odpovím, že si to tak přejeme, záměrně ji vychováváme stejně, jako první a máme z toho neobyčejnou radost, protože ta malá psí slečna nám dává tolik radosti a štěstí (jako první). Pokud to někdo nezažil, neuvěří. Přejí Vám i Vašim pejskům jen to nejlepší, hlavně zdravíčko a brzy na shledanou. S úctou a pozdravem Zdeněk Koudelka s partnerkou a Corinkou II.

Rajdlová Jaroslava - Prostě úžasní...

30. 5. 2013 16:38

Moc Vám fandím,pudlíci jsou kouzelní,kdo jejich kouzlu propadne,nechce už jiného.Vím o čem mluvím,mám už v pořadí pátého pudlíka.V době,kdy mě zemřel manžel,jsme měli pudlíky dva a nebýt jich,tak tu už nejsem,oni mě vrátili do života a mělo smysl,se vracet z práce domů.Máte moc pěkné stránky,přeji Vám zdraví i Vaší smečce.Uvažuji o koupi pudlí fenečky-černé,dala bych si ji na vánoce,protože od ledna2014 budu v důchodu,mám ročního pejska trpasličího.Bude možné se domluvit?rajdlovajarka@seznam.cz

Míla - Vědma Bára - proč?

16. 4. 2013 11:10

Z Vašeho komentáře čiší jenom závist. Dát minimálně 10 tisíc za psa s PP je dneska hodně peněz a kdo mi zaručí, že pes s PP bude zdravý když píšete, že je to zakódováno geneticky. Měla jsem fenu s PP, která od 5ti let měla cukrovku a chovatelka mě odbyla slovy, že její psi to nikdy neměli. Bohužel dožila se jenom 8mi let.
Tak si ty moudrosti nechte, mě ten Váš komentář jenom popudil. Exterier psa hezký, ale život krátký.

Bára - proč?

28. 3. 2013 9:03

Dobrý den, Vaše stránky byly předmětem živé diskuze na fb stránce. Za prvé mě zarazila Vaše věta: "Aby se ta naše psí smečka uživila..." Nechápu, proč by se měla živit. Bylo Vaše rozhodnutí pořídit si tolik psů, a proto Vy byste se měla o ně starat, nehledě na to, že Vaši psi (i když jsou samozřejmě s PP) nemají žádná pořádná vyšetření a jejich štěňata můžou mít v budoucnu zdravotní problémy. To, že některá neměla je pouze štěstí. Myslím, že v dnešní době, kdy jsou útulky přeplněné k prasknutí opravdu není na místě množit další bezpapírové psi. Víte vůbec, jestli se všechna vaše štěňata dostala k opravdu hodným lidem, že neskončili v nějakých množírnách oni nebo jejich další potomci, jež nechali nezodpovědní majitelé namnožit? To, že fena neměla štěňata opravdu nemá dopad na její zdravotní stav, je to mýtus a všechno je zakódováno geneticky. Opravdu Vás nechápu, spíš to vypadá že na svých psech chcete jen vydělat...

pudltrpaslik - Re: proč?

28. 3. 2013 11:47

Podle toho co píšete jste asi o dost mladší než já, takže jste se ani nezamyslela nad tím co píšu. Kritizovat umí každý b...... Vůbec nic o mě nevíte. Je mi vaší diskuzní fb diskuze docela líto. S pudlíky žiji celý život, tak už taky o tom něco vím.

Zdeněk Koudelka,Mělník - Corinka II

9. 3. 2013 21:38

Dobrý a krásný večer. Ještě 14 dní ! Jak se má Deny a naše miminko? S úctou Zdeněk Koudelka
PS: Budete zítra fotit???

Jana Martinovská Hradec Králové - Dobrý den.

28. 9. 2011 11:00

Jen čirou náhodou jsem se dostala na vaše stránky a tečou mi slzy, když vidím bílou pudlí holčičku po našem Arouškovi. Naposled jsem jí viděla jako malinkaté děťátko u paní Macháčkové se kterou jsem ztratila veškeré kontakty. Náš Arco Sněženka oslavil v srpnu 14. narozeniny a je veselý a čiperný pejsek, který mi dělá pořád radost. Jestli budete mít někdy čas a chuť mi napsat tak na jana.martinovska@volny.cz .

Dasa Simova - Uznanie

28. 1. 2010 23:26

Mila pani, dakujem za kusok stastia, ktore som dostala pri prezerani Vasich prezentacii. Mala som kokrspanielku Ajku a ta nam zomrela pred takmer dvomi rokmi na rakovinu. Este stale za nou vsetci smutime. Dali sme ju spopolnit a jej urnicku opatrujeme ako poklad. Ked nam odisla, tak som si povedala, ze uz nikdy nechcem ziadneho psika, uz by som nechcela opat prezivat tolko bolesti pri moznom odchode. Rada sa chodim pozerat na stranky o psikoch a naviac zacinam uvazovat o kupe noveho psika a mal by to byt konkretne Trpaslici alebo Toy Pudlik. Snad najdem dobreho chovatela aj u nas na Slovensku, ak nahodou nie, urcite sa Vam ohlasim.
Vsetko dobre zelam a vela krasnych chvil s Vasimi psimi detickami.

Šárka Simková, Košice - Pozdrav z Košíc pre pani Semerádovú a pani Simovú zo Slovenska

10. 1. 2011 20:33

Dobrý deň, píšem odkaz pre pani Dasu Simovú zo Slovenska k príspevku z 28.1.2010:
Milá pani Simová, aj na Slovensku rastú krásne trpaslíčie pudlinky, u ktorých sa môžete uchádzať o šteniatko až pôjdete do dôchodku :-)
Zatiaľ si môžete pozerať aj našu web stránku www.pudel.webnode.sk ako rastie naša Wendulka, už čoskoro Junioršampionka Slovenska... S pozdravom Simková Košice
Ďalej pozdravejem pani Semerádovú, obdivujem že zvládate toľko pudlíkov, veď len údržba ich srsti zaberie spústu času.... Prajem veľa chovateľských úspechov. Simková Košice
simkosarka@zoznam.sk

Jana Šmidáková - pudlíci

19. 9. 2010 17:20

Dobrý den paní Semerádová, už dloho mám Vaši web stránku v záložkách, vždy se za čas ráda podívám, jaké máte nové přírůstky. Mým snem je pořídit si trpasličího pudlíka z Vašeho chovu, ale protože se chceme pejskovi věnovat naplno, chceme počkat, až budeme v důchodu, což je asi za dva roky. Zatím nám dělají společnost a radost dva exotičtí kocourci.
Přeji hodně úspěchů v chovu a určitě se setkáme.
Zdravím, Šmidáková